Pretekli vikend je potekala tradicionalna Regata prijateljstva Milje-Portorož-Milje, ki že 40 let povezuje italijanske in slovenske jadralce.
Regate se je tokrat udeležilo okoli 130 jadrnic, ki so v soboto štartale v Miljah in v zmernem jugu prejadrale slovensko obalo do Portoroža, v nedeljo pa v obratni smeri, s startom v Portorožu in v močni burji do cilja v Miljah. Tradicionalne že 40. mednarodne regata Milje – Portorož – Milje, ki jo skupaj organizirata Jahtni klub Portorož in miljski jadralni klub Circolo della Vela Muggia, se je tudi tokrat udeležilo kar nekaj slovenskih jadrnic. V absolutni konkurenci je slavila slovenska jadrnica Adriatic Europa z Dušanom Puhom za krmilom.
Rezultati:
Mesto /Št/Lastnik | Jadro | Klub/ime jadrnice/točke |
1 95 Gaspar Nalozbe daa | SLO 6673 | JK Piranski Zaliv Adriatic Europa 2 |
2 96 Francesco Pison | ITA 1000 | LNI MO Brava 6 |
3 106 Iztok Krumpak | SLO 4144 | jk izola Scorpio 44 6 |
4 32 Bertocchi Roberto | ITA 14409 | CDVM SAYONARA 8 |
5 86 Benedict Peter | SVK 77 | BFYC PAULA 11 |
6 58 ASD Marineria Veneziana | ITA 4150 | LNI MO Give me Five 13 |
7 98 Alberto Gozo | ITA 16827 | YCA JACK SPARROW LA CIURMA 17 |
8 203 Carlo Naibo | ITA 4003 | YCPPiccolo Sempre Avanti 17 |
9 207 Tempo Trade Skofja Loca doo | 207 | JK Loka Timing Taiaz&White Goose 18 |
10 78 Spangaro-Lantier | ITA 14444 | SVBG WOPS 20 |
11 89 Gianni De Visintini | ITA 28 | SBVG CATTIVIK 28 |
12 83 Pietro Perelli Rocco | ITA 6 | SVBG GOOFY 31 |
13 92 Erik Renzi | ITA 15900 | CDVM Boogeyman 31 |
14 75 Giorgio Maddalena | ITA 177 | YCPSR NIXING 31 |
15 204 Roberto Vetta | ITA 17046 | LNI MO Let me sea! 35 |
16 84 Pegan Francesco | ITA 22 | SVBG DON CHISCIOTTE-QUICONVIENE 36 |
17 42 Di chiara Antonio | ITA 14175 | LNI TS TASMANIA 36 |
18 11 Perini Francesco | ITA 16039 | CDVM ATARAXIA 36 |
19 66 Johannes Willheim | ITA 16301 | YCA OUR CALYPSO 38 |
20 12 Antonio Masoli | ITA 16861 | SVBG RAPTOR 40 |
21 93 Roberto Benvenuti | ITA 33 | SVBG Django 43 |
22 44 Monica Roiaz | ITA 13 | SVBG RE NERO 44 |
23 206 Brenno Dal Pont | ITA 17174 | YCPSR Take Five JR 44 |
24 73 Cleanport | SLO 777 | JK FIREBALL Lepa 52 |
25 2 Michele Spangaro | ITA 16724 | YCPSR VIPERA 53 |
26 202 Corrado Annis | ITA 98189 | YCA Lady Day 998 59 |
27 205 Nicoletta Santi | ITA 12245 | YCA CHARLIE VICTOR 59 |
28 5 Umberto Giugni | ITA 2000 | STV FRA DIAVOLO 62 |
29 7 Nobile Roberto | ITA 46 | S89 GUFO Euronautica 2000 64 |
30 47 Iuretigh Renzo | ITA 840 | S89 TIBURON 66 |
31 88 AMWG sro | SVK 1719 | GERONIMO S.CLUB Geronimo 67 |
32 39 Aleksander Zerjal | SLO 440 | YCCUPA GLENFIELD 71 |
33 16 Claudio Ferracina | ITA 16204 | SCMESTRE CHILAVISTA 71 |
34 63 Claudio Spangaro | ITA 12591 | LNI TS BONITA 72 |
35 64 Aleksander Lieber | SLO 3839 | JK NASA FOXY 73 |
36 102 Stefano Macor | ITA 16192 | DNSISTIANA ARAMIS 76 |
37 81 Franco Scolari | ITA 5623 | LNI TS BARBARIK 78 |
38 69 Davide Rapotez | ITA 228 | STSM Ciclone 79 |
39 17 Alberto Pipan | ITA 14782 | LNI TS Senza pensieri 80 |
40 4 Fulvio Marsi | ITA 5101 | CDVM Zogatolo 82 |
41 101 Jadralni Klub Ljubliana | SLO 342 | JKLubljiana Perun 87 |
42 45 Alfredo Graziano | ITA 3151 | DNS Guastafeste 90 |
43 307 Sinico Gianni | ITA 5122 | CDVM HALIAETUM 97 |
44 21 Dario Gustin | ITA 14729 | S89 ARGENTOVIVO 104 |
45 76 Andrea Zerial | ITA 16937 | YCA LADY A 104 |
46 54 Riccardo Cicin | ITA 12931 | SNL AURASILENTAE 105 |
47 313 Paolo Gini | ITA 4047 | CDVM LUNA BLU 105 |
48 309 Fabio Fischer | ITA 11177 | CDVM SCHIRIBIZ III 109 |
49 94 Piero Fornasaro | ITA 14626 | YCA NEMBO SPEED 110 |
50 33 Roberto Antollovich | ITA 4382 | SNL OINJA 115 |
51 91 Iurij Hubscher | SLO 48 | YCP My Way 117 |
52 325 Ianez Valant | SLO 797 | YCPortoroz PI2527 120 |
53 59 Davide Lollis | ITA 14642 | SVOC Vie 120 |
54 70 Lipovseil Aljosa | SLO 492 | YCP CESARICA 121 |
55 80 Fabio Schaffer | GBR 444 | YCA INCUBO 124 |
56 23 Arcangelo Ceci | FRA 1140 | CVCASANOVA Anemos 126 |
57 68 JD Mariborcanka | SLO 878 | STSM Generali 127 |
58 340 Alessandro De Piccoli | ITA 883 | SNL MAGICA 131 |
59 1 Antonino Ferraro | ITA 7701 | CDVM Mezamuja 133 |
60 57 Ezio Conti | ITA 12819 | CVApriliaMarittima Hocus Focus 135 |
61 324 Antonino Sgroi | ITA 16764 | SNL Airone 135 |
62 50 Alessandro Gianni | ITA 5 | STV SEI-UNO-ZERO 135 |
63 51 Oliviero Giotto | ITA 800 | YCA GAME 137 |
64 30 Busdachin Evelino | ITA 2216 | CDVM MIA STELLA B 144 |
65 90 Fabrizio Bembo | ITA 237 | STSM CHUPA 144 |
66 321 Silvano Sinigoi | ITA 2090 | LNI TS Calemba 148 |
67 14 Tullio Ranni | ITA 392 | CDVM Anonima 148 |
68 317 Dario Sabbadini | ITA 13611 | SNPJ Viceversa 149 |
69 105 Sergas Andrea | ITA 5393 | LNI TS + del mondo 150 |
70 318 Egidio Stiglic | ITA 1744 | SNG SILVA 151 |
71 15 Diego Cotterle | ITA 13537 | CDVM SEA DANCER 152 |
72 19 Massimo Baschiera-G.Morelli | SLO 367 | STSM IGRACA 152 |
73 312 Fabio Smundin | ITA 5893 | SVBG LYNX 153 |
74 18 Stefano Campanacci | ITA 3902 | LNI TS Buenaonda 154 |
75 85 Armando Krota | ITA 15062 | S89 VIKING BIP 154 |
76 310 Lupieri Sergio | ITA 13236 | CDVM Beatrix 156 |
77 77 Jadralni Klub Lubjiana | SLO 311 | JKLubljana SOSOLKA 161 |
78 303 Irene Massimo | ITA 12362 | CDVM TRE MULE 162 |
79 48 Andrea Radaelli | ITA 12 | LNI TS ZERO FOBIA 162 |
80 55 Roberto Zuzzi | ITA 2141 | STSM Spring 164 |
81 87 Johnny Condello | D 187 | STV Zerstoren Angelo... 166 |
82 9 Agapito Luciano | ITA 4446 | CDVM SPRING 166 |
83 97 Vidoni Massimo | ITA 5080 | S89 TINA 166 |
84 320 Giorgio Velasco | ITA 648 | CDVM POLVERE DI STELLE 166 |
85 304 Scoppa Raffaele | ITA 7780 | SNG AMMUINA 166 |
86 201 Marco Sustersich | ITA 14870 | STV Garbin II 167 |
87 60 Stefano Zugna | ITA 3149 | CDVM Simply Red 168 |
88 56 Daniel Vazzoler | ITA 1849 | CDVM Ghibli 171 |
89 104 Maurizio Del Vecchio | ITA 9922 | STSM SPASSO 173 |
90 67 Silvano Frisori | ITA 12409 | SNPJ RADAMES 173 |
91 319 Andrea Gandini | ITA 11307 | POL.S.MARCO WIND OF FIRE 174 |
92 108 Giuseppe Grotto | 108 | LNI VICENZA Virgola 175 |
93 326 Igor Millo | ITA 2326 | CDVM Amaranta 3 177 |
94 6 Gianluca Nave | ITA 5460 | SVBG UP2U 179 |
95 107 Giorgio Favretto | ITA 12410 | STSM PASSION FRUIT 181 |
96 82 Adi Tarlao | ITA 801 | CDVM Penelope 185 |
97 74 Guy Fabricci | ITA 4792 | POL S.MARCO Igel 186 |
98 100 Suber Andrej | SLO 190 | JADRO KP Bestija 188 |
99 306 Castellan Roberto | ITA 2949 | CDVM BURIAN-SHOGUN 188 |
100 52 Gennaro Cangiano | ITA 1827 | CDVM VIVA LA' 188 |
101 71 Alessandro Gamboz | ITA 579 | POL.S.MARCO Jasa 189 |
102 302 Lucia Lorenzi | ITA 6130 | CDVM Sea Angel 194 |
103 61 Giovanni Durante | ITA 6958 | SVOC FRIXXX 195 |
104 65 Marino Vecchiet | ITA 6097 | CDVM Betty Boop 197 |
105 43 Dario Radin | ITA 24034 | SNL Pestepestifera 209 |
106 10 Edoardo Brezar | ITA 67 | CDVM Eydenet 214 |
107 20 Paolo Zanon | ITA 770 | S89 TEIDE 215 |
108 305 Massimo Bani | ITA 7920 | LNI TS Meringa 248 |
108 308 Tiepolo Valdi | ITA 9245 | CDVM Pampero 248 |
108 315 Wagner Barbara | ITA 660 | CDVM Giava 248 |
108 41 Paolo Pipan | ITA 121 | STV GIORGIA 248 |
108 40 Mario Davanzo | ITA 2555 | LNI TS COCABANCA 248 |
108 46 Andrea Benco | ITA 605 | CDVM Barzelletta 248 |
108 316 Bruno Schiavini | ITA 3868 | SNG Manta 248 |
108 62 Romanò Gaetano | ITA 14586 | STV Thalia 248 |
108 53 Grassi Livio | ITA 2956 | YC HANNIBAL MICROBO 248 |
108 72 Mihelic France | SLO 535 | YCP Daphne 248 |
108 322 Riccardo Vatttovani | ITA 5991 | CDVM PRIMOSOLE 248 |
108 79 Cociani Ladi | ITA 3770 | CDVM BARBABLU 248 |
108 323 Spano' Umberto | ITA 1743 | CDVM TORNOSUBITO 248 |
108 399 Gianpaolo Visnovic | ITA 10033 | CDVM Dopo l'osteria 248 |
108 99 Alex Peresson | ITA 13790 | YCL Fanatic 248 |
108 103 Vasja Cerar | SLO 139 | YCP Edra 248 |
Vir: JZS.si, Foto: Pelos Gianpiero