V nemškem Kielu se je včeraj z regatami za medalje zaključil tradicionalen jadralski dogodek, teden jadranja, ki je v nemško mesto pritegnil številne jadralke in jadralce v olimpijskih in neolimpijskih razredih ter na velikih jadrnicah.

V olimpijskem razredu 49er sta se za čim boljše uvrstitve uspešno potegovala Peter Lin Janežič in Anže Podlogar (JK MIPC). Po svojem krstu na evropskem prvenstvu razreda aprila v Barceloni, sta drugič nastopila v članski konkurenci razreda. Z odličnim začetkom, ko sta v cilj prijadrala na šestem in drugem mestu in za seboj pustila izkušenejše posadke, sta pokazala, da je trdo delo že obrodilo sadove. V nadaljevanju sta nadaljevala z dobrim jadranjem, se uvrstila v zlato skupino in na koncu regato končala na 18. mestu. Zmage, že njune 27. zaporedne, sta se po današnji regati za medalje veselila Novozelandca Peter Burling in Blair Tuke, drugo mesto sta osvojila Nemca Justus Schmidt in Max Boehme, tretje pa sta Danca Jonas Warrer in Christian Peter Lubeck.

Vir: JZS.si