V italijanski Gizzerii se je zaključila regata svetovnega pokala v kajtanju »Kite foil Gold Cup«, na kateri se je pomeril tudi slovenski predstavnik Toni Vodišek. Po drugem mestu na odprtem mladinskem italijanskem prvenstvu, ki se ga je na istem prizorišču udeležil dober teden pred tem, je tokrat v konkurenci 62 tekmovalcev iz 26 držav nekoliko slabše začel in na koncu končal na skupnem 15. mestu in kot drugi v kategoriji do 18 let.

Toni Vodišek: »Nisem startal najboljše, vendar se mi je uspelo zbrati in zadnji dan sem v zlati skupini vseh šest plovov končal med prvimi desetimi.« Zmage se je veselil Francoz Axel Mazella, na drugem mestu je končal Maxime Nocher, tretje mesto pa je osvojil Britanec Oliver Bridge.

Vir: JZS.si