Naša ekipa SLO6, Janežič/Podlogar je dosegla 1. mesto skupno v seriji 29er Eurocup 2014 v kateri je bilo 7 regat.

Za končno uvrstitev štejejo 4 najboljše uvrstitve in peta, ki je zadnja regata na jezeru Garda. V finalu Eurocup regat na Gardi je tekmovalo 84 posadk iz 12 držav. Organizator Fraglia Vela Riva je v štirih dneh s skupnimi starti vseh 84 jadrnic izpeljal vseh 14 predvidenih plovov. Zadnje tri dni so začeli že zjutraj, v petek in soboto ob 9h in nedeljo celo start ob 8:30. Popoldanski plovi so bili v vetru od 6 do 13 vozlov, medtem ko so bili dopoldanski v vetru od 7 do 25. Predvsem v soboto in nedeljo zjutraj od 20 do 25 vozlov.

Naša ekipa SLO6 je vodila prva dva dneva, potem pa so po dveh odbitkih vodstvo prevzela Nemca in tudi zmagala to regato. Na drugem mestu naša SLO6 in tretja Danca. Serijo Eurocup 2014 je tako naša ekipa zmagala z uvrstitvami 1., 1., 2., 3. in 5. mestom, druga skupno pa sta končala Nizozemca in tretja Danca.