V Benetkah so se jadralke in jadralci razreda optimist med 2. in 5. junijem pomerili na mednarodni regati za optimiste v ekipnem jadranju. Tradicionalne že 30. regate Trofeo Marco Rizzoti se je udeležilo 23 posadk iz Italije, Nemčije, Turčije, Rusije, Španije, Švice, Alžirije, ZDA in Slovenije.

Za mlade slovenske jadralce, del reprezentance razreda optimist je bila regata tudi pripravljalna regata za prihajajoče evropsko in svetovno prvenstvo razreda. Slovenske barve sta zastopali dve ekipi, in sicer Slovenija 1 v sestavi Daniel Cante, Martin Fras, Luka Zabukovec, Peter Milivojevič in Janez Zabukovec ter Slovenija 2 v sestavi: Matej Planinšič, Jaka Romih, Gašper Strahovnik, Špela Hajdinjak in Caterina Sedmak. Organizatorjem je nekoliko ponagajalo vreme, predvsem v soboto je potek tekmovanja krojilo pomanjkanje vetra in zelo spremenljive razmere na regatnem polju, zato niso uspeli izpeljati vseh predvidenih dvobojev. Ekipa Slovenija 1 je na koncu zasedla šesto mesto, Slovenija dva pa je regato končala na 13. mestu. Zmage se je veselila ekipa ZDA rdeča, drugo mesto je osvojila ekipa Švica 1, tretje mesto pa Švica 2.

Vir: JZS.si; Foto: Marina di Venezia