Danes se je v Miamiju v ZDA zaključila prva letošnja regata za svetovni pokal. Slovenijo so zastopali lanskoletni državni prvak Žan Luka Zelko (Društvo Maraktiv) v razredu laser standard ter najobetavnejša mlada jadralca Peter Janežič in Anže Podlogar (Jadralni klub MIPC, Ljubljana) v razredu 49er, v katerem tekmujeta šele slabo leto, odkar sta v ta olimpijski razred prestopila kot svetovna prvaka prehodnega mladinskega razreda 29er.

Posadka Janežič-Podlogar je na tej regati najvišjega ranga z izposojeno opremo uspešno nabirala izkušnje, uvrstitve so bile iz dneva v dan boljše, na koncu pa sta v skupnem seštevku zasedla 23. mesto. Žan Luka Zelko je v četrtem plovu osvojil kar 6. mesto, skupno pa je po destih plovih v tem izjemno konkurenčnem razredu zasedel 47. mesto.

Naslednja regata svetovnega pokala bo 23. do 30. aprila v Hyeresu v Franciji, kjer bo Slovenija predvidoma zastopana v številčnejši in še močnejši postavi.

Vir: JZS.si